ביטוח בריאות

ביטוח בריאות כמעט כל הזמן, אין אדם שלא מודאג כלפי בריאותו ולא משנה באיזה גיל. כמובן, שכל הזמן אנחנו שומעים מרופאינו שעלינו לשמור על אורח חיים בריא, כאשר המטרה היא כמובן להאריך ימים ולהימנע ממחלות קשות שעשויות לתקוף כל אדם עם השנים. הטענה הרווחת היא שניתן להאריך חיים על ידי שינוי אורך החיים והפיכתו לבריא יותר.
כמובן, שמידי פעם, קורים מצבים בהם מתערערת בריאותו של אדם, ולפעמים אף נזקקים לטיפול רפואי. בארץ, כיום, כל אזרח מבוטח באמצעות ביטוח בריאות ממלכתי על פי חוק, ובסל הבריאות שבמסגרת ביטוח הבריאות ניתן לקבל לא מעט שירותים רפואיים שונים, אך כמובן שהמצב הוא לא מושלם ויש טיפולים ואפילו תרופות שלא נכללים בסל הבריאות ועל כך יש לא מעט מאבקים מידי שנה.
במצב שכזה, הדבר המומלץ ביותר הינו לרכוש פוליסות ביטוח בריאות פרטית. יש את הקלישאה המאוד מוכרת של "בבריאות לא משחקים", ולכן, אף אחד לא רוצה להיות שאנן ולגלות לפתע כי סל הבריאות אינו מכסה את הבעיה הרפואית שממנה הוא סובל, שכן, בלא מעט מקרים יש צורך בביצוע ניתוחים מסובכים ויקרים, שבין היתר כוללים גם השתלות בחו"ל, או לחילופין שימוש בתרופות הנמצאות מחוץ לסל הבריאות וחיוניות לטיפול. פוליסת ביטוח בריאות, יכולה גם לכלול מענק כספי חד פעמי להמשך קיום בכבוד של המבוטח בזמן הטיפולים אותם הוא עובר.
אחד הדברים, שהם לא פחות חשובים, כאשר מדובר על ביטוח בריאות, הינה האפשרות לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי. להגיע לגילאי הזהב זה דבר אחד, אך לצערנו לא מעט אנשים סובלים בגילאים אלו ממחלות שונות ובעיות רפואיות שמביאות את האדם למצב סיעודי, מה שיכול להיות עול בשבילו ועבור משפחתו. במקרים שכאלו, הביטוח עשוי לסייע במענקים כספיים וכן גם במימון סיוע של עשרים וארבע שעות עבור המבוטח.