ביטוח תכשיטים

מה רע בקלישאה? אין כל רע. מה טוב בה? שבדרך כלל, גם אם היא שחוקה וחבוטה, גלומה בה אמת פשוטה. אמת חיים. כזאת היא הקלישה הבאה לידי ביטוי באמרה "מה שבטוח- ביטוח" .בנכונותה של הקלישאה הזאת אפשר להיווכח כאשר, חלילה, נפרצת חנות תכשיטים ותכולתה נגנבת. ביטוח תכשיטים הוא הדבר הראשון, ההכרחי, שאינו סובל דיחוי, אשר על כל בעל או בעלת חנות תכשיטים לעשות. ביטוח תכשיטים נותן לבעלי החנות שקט נפשי.

ההכרח בביטוח תקף של תכשיטים נובע ונגזר מפוטנציאל הנזק הכספי העצום העלול להיגרם מגניבתם.

 

 

 

 

 

 

 

תכשיטי זהב וכסף קורצים למפנטזים על הכסף הגדול שהם צפויים להרוויח ממכירתם. חנויות תכשיטים הם אפוא מכרה זהב עבורם (לא אחת גם לבעליהם…). הצורך בביטוח נובע מהשווי הכספי המצטבר של התכשיטים העשוי להיאמד במיליוני שקלים.

לקוחות רבים נכנסים אל חנויות תכשיטים (כפי שעשויים להעיד בעליה של תכשיטי הנסיכה לדוגמה). מי מהם שרוצים לבחור טבעות, עגילים, שעונים, צמידים, שרשראות ושאר תכשיטים בוחרים אותם מתוך מבחר גדול. כאשר בעלי החנות פורשים את הכרית הרכה שעליה נמצאים התכשיטים הם חשופים לעיני כול. לא תמיד מסוגלים המוכרים בחנות, במיוחד כאשר מספרם מצומצם, להבחין בכל תנועה של כל מי שפוקד את החנות. תכשיטים עלולים להיגנב גם על ידי מי שמעמידים פנים של מתעניינים בסוג מסוים של תכשיט בעוד מטרתם היא לנצל שבריר שנייה של חוסר תשומת לב של המוכר או המוכרת או כאשר היא תימצא עם הגב אליהם על מנת להעלים את הפריט המסוים.

הסיכון המרחף מעל חנויות תכשיטים אינו רק של פריצה אלימה אל החנות וגניבת כמות גדולה של תכשיטים אלא גם מכניסתם החופשית והמותרת של נוכלים שונים המתכנים לגנוב פריט אחד או פריטים בודדים בלבד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ביטוח תכשיטים מאפשר לבעלי חנות התכשיטים לשכב לישון בשקט, בתחושה ובידיעה כי הם מכוסים מבחינת הביטוח- יהיה מה שיהיה. על מנת להיות בטוחים לחלוטין כי בהסכם הביטוח כלולים כל הסעיפים החשובים והרלוונטיים מבחינתכם, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הן מתחום הביטוח ( אם יש לכם חבר או חברה העובדים כסוכני ביטוח ומתמחים, בין השאר, בביטוח של חנויות תכשיטים- מה טוב.אשריכם. הרווחתם) והן מתחום המשפט.